12: RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD: 5 MĚSÍČNÍ PROGRES

5 měsíční progresJak jsem slíbil, tak v rámci našeho blogu – Naše poslání- se pokusím prověřit tvrzení, že v případě, že se budu živit pouze rostlinnou syrovou stravou tak nemám šanci přibrat a co hůř, budu mít vzhled jak z koncentračního táboru (chápu co tím myslí, protože bohužel někteří vegani, vitariání a vegetariáni tento vzhled opravdu mají).
Nicméně uběhlo pár týdnů a já jsem si nechal opět změřit tělesnou strukturu – váhu, % tuku v těle a index tělesné hmotnosti. A tak je třeba se s vámi podělit. Připravte se, protože výsledek je…výborný! Za 5 měsíců jsem nabral téměř 4,5 lb (2 kg)! Viz. hodnoty níže. I přes to, že se na první pohled nejedná o nic přelomového, tak je třeba brát v potaz, že jsem 6 měsíců zpátky v jednom okamžiku přešel z Paleo diety na Raw food dietu a navíc pro mě jako osobu, která těžko nabírá to je obrovský nejen pokrok ale i důkaz, že se mohu právě prostřednictvím raw food dostat do vyšší váhové kategorie a vybudovat vytouženou svalovou hmotu. Takže to jde! :-)
5 měsíční progres
Mým dalším cílem je pak do konce roku 2014 (za necelé 3 měsíce nabrat další 2-3 kg svalové hmoty a udržet si 10-12 % tuku v těle).

Ale nyní už se podívejme, jaký byl můj 5 měsíční progres.
5 měsíční progres
5 měsíční progres
V květnu, kdy jsem se stravoval asi z 90% rostlinnou syrovou stravou, tak jsem začal na váze cca 135 lb (61,5 kg) s 5,9 % tuku v těle. Další 2 měsíce se váha téměř nezměnila včetně % tuku v těle. V té době jsem v podstatě pořád objevoval jídelníček a snažil zjistit jakým způsobem přibrat v rámci raw food. Vše pro mě bylo nové a to nemluvím o celkově novém prostředí nebo práci, byly to trochu nervy :-) viz. má cesta. Dle Cron-o-metru se příjem kalorií pohyboval kolem 2 500 kcal. Také jsem si připravoval intenzivní tréninkový program, bez kterého bych jen těžko mohl uvažovat o nějakém zlepšení.

Nejvyššího pokroku pak došlo ale během července, kdy jsem nabral téměř 1 kg a víc jak 7% tuku v těle. Později pak v září jsem nabral dalšího půl kg a 0,4% tuku v těle. I když z nabrání tuku nejsem příliš nadšený, tak vzhledem k tomu, že chci nabrat objem tak si z toho hlavu nedělám a pokud se udržím na hranici 10 – 12% tak budu velice spokojený. Ostatně to byl jeden z mých cílů, protože věřte nebo ne, snížit % tuku pro mě opravdu není žádný problém, horší to je spíš udržet:-) Příjem kalorií jsem zvýšil asi o 1 000 kcal (na 3000 – 3500 kcal) a také jsem dbal o to, abych měl pokaždé co možná nejintenzivnější trénink.

ZHODNOCENÍ

Celkově tedy progres za 5 měsíců hodnotím velice pozitivně, co se týče hmotnosti, % tuku v těle a také u tréninků. Za poslední 1-2 měsíce jsem také dosáhl poměrně slušných maximálních váh – např. dřepy s velkou činkou na zádech z počátečných 145 lb (65kg) na 185 lb (84 kg), mrtvý tah z 165 lb (75 kg) na 215 lb (97 kg). A to při mé váze jsou hodně slušné výsledky.

Samozřejmě, že bych chtěl mít rychlejší pokrok, ale nic není přes noc, že? Hlavně vytrvat! Jsem přesvědčený, že když se budu držet stejného postupu, tak mohu do konce roku očekávat stejné výsledky, nabrat dalších 4,4 – 6,6 lb (2-3 kg) 2-3 kg.

HLAVNĚ V KLIDU & BUĎTE REALISTIČTÍ

Komu se můj pokrok zdá až příliš pomalý, tak na obranu mohu citovat Petra Ragnara, který v jeho knize – Jak budovat svalovou hmotu na syrové stravě – uvádí, že “pokud jste muž s váhou 140 lb (63,5kg) tak vám bude trvat pravděpodobně 9 týdnů, než naberete 5 lb (2,26kg) svalů. Pokud jste žena o hmotnosti 100 lb (45 kg) tak to bude trvat týdnů 10″. Uvedených hodnot lze dosáhnout pouze při dodrží intenzivního trénink a kvalitního jídelníčku (viz. 5 negativ raw food diety, kde zdůrazňuji, jak je důležité si měřit příjem živin). Dále bych rád dodal, že kromě konopného proteinu, vitamínu D a B12 se stravuji pouze rostlinnou syrovou stravu a neužívám žádné další suplementy nebo doplňky.
5 měsíční progres
Peter Ragnar, je jedna z mých oblíbených osobností, která se stravuje výhradně rostlinnou syrovou stravou a v poměrně pokročilém věku zvedá neuvěřitelných 2020 lb (916 kg) na leg press, prostě šílenství. Co se vědomostí týče a celkově znalosti v rámci raw food stravování včetně sportu / fitness je mým velkým vzorem. Během několika týdnů bych měl obdržet jeho novou knihu a DVD. Tento balíček by měl být plný receptů, rad a tréninkových programů ve spojitosti s raw food. Samozřejmě nemusíte mít strach, že bych si tato moudra nechal pouze pro sebe

Pokud vás zajímá jakým způsobem jsem zmíněných výsledků dosáhl, tak se máte na co těšit, protože budu v nejbližších dnech přidávat jednotlivé články s postupy a kroky, které mi pomohli dosáhnout zmíněných výsledků a články s oblíbenými jídly z našeho raw jídelníčku a poslední řadě ukázky mých intenzivních tréninků !

A pokud jste netrpěliví a potřebujete konkrétní informace, tak napište komentář níže, nebo se obraťte přímo na můj email – contact@rawmanrawoman.com.

Do předmětu napište RŮST SVALŮ A HMOTNOSTI NA RAW FOOD. Díky!

Comments

Komentáře

About Author

Rawman - Daniel
Rawman - Daniel