19: GORILLA FOOD – RAW RESTAURACE VE VANCOUVERU (Gorilí jídlo pro lidi s Aaron Ash & Brandon Brazier)

Mé další oblíbené místo, které s radostí doporučím raw jedlíkům a všem kteří mají rádi zdravé jídlo a pití je Gorilla food – raw restaurace ve Vancouveru. Jedna pobočka se nachází na ulici 436 Richards a druhá na ulici 477 Powell. Restauraci Gorilla food jsem navštívila již několikrát, ale pouze na ulici Richards, která se nachází blízko k tzv. sea bus (malý trajekt, který slouží k přepravě lidí ze severní části Vancouveru do centra Vancouveru). Pobočka na ulici Powell je trochu vzdálenější, ale to by nám ani nevadilo. Spíše se nachází v části města, která není moc atraktivní, zdržují se tam převážně zvláštní lidé a celkově nemám tuto stranu města moc v oblibě, proto jsem nikdy pobočku nenavštívila. Nicméně jídelní lístek mají na obou místech stejný, takže o nic nepřicházím.GORILLA FOODGORILLA FOOD
Majitelem restaurace je Aaron Ash, který se stal v 19 letech vegetariánem a protože se chtěl ujistit svou volbou ve způsobu stravování a v příjmu správných živin začal zkoumat stravování na rostlinné bázi. Studoval také výživu na Alive Academy ve Vancouveru. Své osobní zkušenosti, vzdělání a vášeň vložil do otevření první pobočky Gorilla Food, která byla ve formě hladového okna. Po třech letech se mu naskytla příležitost k otevření aktuální Gorilla Food – organic, vegan a raw food restaurace. Veganská kanadská celebrita Brendan Brazier (bývalý profesionální triatlonista, kanadský Ironman a dvounásobný kanadský šampion v ultra-maratonu) jmenoval Gorilla Food jako jednu ze svých oblíbených restaurací a dokonce několik receptů se objevilo v jeho knize – Whole Foods to Thrive. Dalším velkým úspěchem, na který může být Aaron Ash hrdý je vydání jeho první kuchařky Gorilla Food s podtitulem “Living and Eating Organic, Vegan, and Raw”. Uvedla jsem pár informací o majiteli a o vzniku jeho restaurace, abych vám ukázala komplexní pohled jak na restauraci, tak i na majitele. Nyní pojďme pokračovat dále. Proč právě Gorilla Food je má oblíbená restaurace ve Vancouveru stejně jako od Brenda Brazier?

Restaurace se zaměřuje na organic, veganské živé potraviny. V jídelním lístku najdeme předkrmy, sezónní saláty, sendviče, “těstoviny“, “rýžové misky“, zeleninové burgery, pizzu a dezerty. Z nápojového lístku máte na výběr z džusů, ovocných smoothies, mléčných smoothies a elixírů. Kompletní jídelní lístek naleznete zde. Já jsem celkově ochutnala 6 druhů jídel a 2 nápoje.

GORILLA FOODGORILLA FOOD
Sendvič – Main St. Monkey

 • Máte na výběr ze dvou druhů chleba a to buď zeleninový chléb s lněným semínkem nebo dýňový chléb s kari. Já jsem si zvolila zeleninový chléb s lněným semínkem.
 • Sendvič byl plněný rozmačkaným avokádem, cuketovým humusem, olivovou tapenádou z černých oliv, okurkou, rajčetem a hromadou klíčků.
 • Porce byla dost velká a sytá. Chuťově vynikající. Skvělá ukázka toho jak dokáže být raw, veganská kuchyně zdravá a chutná, protože to nemusí být jen o salátu, i když já osobně zbožňuji velký salát na oběd nebo na večeři.

Pizza – Morrocan Rawkin Olive

 • Podává se jeden kousek pizzy, ale opravdu pořádný. Ještě jsem neviděla, že by v raw restauraci podávali celou pizzu jako v pizzerii, ale věřím, že takové místo existuje a určitě ho objevím. Hmmm, taková raw pizzerie, no to bych si nechala líbit.
 • Základ pizzy se skládal z naklíčené pohanky a slunečnicových semínek.
 • Další ingredience jako italská zeleninová směs, olivová tapenáda a chilli mandličky.

Burger – Pesto Primo

 • Dva zeleninové burgery servírované mezi listy salátu, proložené konopno-bazalkové pestem, raw kečupem s plátky okurky a rajčete.

Rýžová miska – Green Curry Nyce Bowl

 • Rýži v tomto jídle představuje nastrouhaná zelenina, listy salátu, sezónní zelenina marinovaná v kokosové-kešu-kari omáčce.GORILLA FOOD
  Salát – Great Gorilla
 • Vydatný salát z delikátních salátových listů, zeleniny, chilli mandle, pate, olivy, klíčky a avokádový-mandlový super dresink.

GORILLA FOOD
Koláč – Citronovo-avokádový

 • Když jsem tento koláč poprvé ochutnala, přesvědčil mě o tom, že musím získat recept. A kde jinde získat recept na Aaronův Citronovo-avokádový koláč než v jeho knize – Gorilla Food s podtitulem “Living and Eating Organic, Vegan, and Raw”.
 • Úžasný! Miluju kokos a avokádo! Avokádo vytvořilo máslovou chuť a konzistenci na jemném ořechovém-kokosovém korpusu.

GORILLA FOOD
Smoothies

 • Složení Holla-Berry-Greens je z borůvek, jahod, ostružin, acai, banánu, ananasu a kapusty.
 • Simple Green se skládá z jablek, jahod, kapusty a kokosového oleje.
 • Velice jednoduché, velice chutné!

Pokud se zaměříme na názvy jídel, můžeme si pomyslet, že snad přicházíme o rozum. Sendvič bez housky, pizza bez šunky a sýrů, burger bez masa, rýžová miska bez rýže, atd. Ale toto je právě důkaz toho, že raw, veganské jídlo není jen o salátu a mrkvičce. Jídlo je připravováno tak, aby připomínalo “normální”, vařené jídlo. Bylo chutné a zdravé zároveň. Aaron Ash řekl, že jeho cílem je dělat veganské jídlo super chutné, aby si ho mohl vychutnat každý, kdo má rád jídlo a ne protože je to veganské jídlo.

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea