34: RAW BUCHTIČKY S VANILKOVÝM KRÉMEM -specialita české kuchyně

Když si vzpomenu na psaní naší první raw kuchařky tak musím uznat, že to byla docela legrace. Původně jsme nic takového nezamýšleli a i přesto se nakonec zrodil nápad sepsat naše nejoblíbenější recepty dohromady. Odpověděli jsme tak na otázku těm, kteří se nás často vyptávali, co vlastně jíme a také to byla pro nás super zábava. Stále si připravujeme jídla podle naší kuchařky, a protože jsme se přestěhovali zpátky domů do České republiky, vyhledáváme lokální suroviny a vymýšlíme nové recepty. Po návratu do Česka se nám zastesklo po sladkých českých jídlech. Co takhle nudle s mákem, plněné tvarohové knedlíky, žemlovka nebo  buchtičky s vanilkovým krémem? Tentokrát jsme si dopřáli sladký oběd a tady je výsledek. Raw buchtičky s vanilkovým krémem jako specialita české kuchyně.

Na přípravu buchtiček jsem použila:
100 g rozemletých vlašských ořechů
60 g kokosu
1/8 čajové lžičky soli
15 g nakrájených rozinek
2 polévkové lžíce datlové pasty

Rozmixovala jsem vlašské ořechy a poté smíchala s kokosem, solí, rozinkami a datlovou pastou. Datlovou pastu si vyrábím sama a to tak, že rozmixuji stejné množství datlí s vodou. Uchovávám v ledničce přibližně jeden týden. Datlová pasta má tekutou konzistenci, tudíž mi pomohla slepit ostatní suché ingredience dohromady. Z těsta jsem vytvarovala placku, kterou jsem nakrájela na kostičky – buchtičky. Buchtičky jsem odložila stranou a jde se na přípravu vanilkového krému.

Vanilkový krém:
400 g banánů
40 g rozmixovaného lněného semínka
20 g vanilkového proteinu Sunwarrior
300 ml vody

Rozmixované lněné semínko, banány, vanilkový protein Sunwarrior a vodu jsem dala do mixéru a rozmixovala. Přelila jsem vanilkový krém přes buchtičky a sladký oběd máme hotový. Doporučuji konzumovat co nejdříve, protože banány rychle oxidují. Barva krému se změní na hnědo-šedivou. Pozitivní ovšem je, že na chuti se nic nezmění.

Recept vystačí na dvě porce. Já jsem rozdělila vanilkový krém na půl, ¼ buchtiček pro sebe a ¾ pro Daniela, který potřebuje větší kalorický příjem.

Užijte si sladký oběd, stejně tak dobře, jako jsme si ho vychutnali i my. Hezky česky!

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea