37: UBUD: SEEDS OF LIFE -SEDMÉ NEBE!

Datum návštěvy: 28. 1. 2015
Adresa: #2 Jalan Gootama, Central Ubud, Bali
Internetové stránky: http://www.theseedsoflife.net/
Mé doporučení: Mexické lasagne a pizza

Další skvělou raw restauraci na Bali najdete v centrální části spirituálního města Ubud. Město je velice dobře známo pro jeho duchovní sílu. Studium jógy zde najdete téměř na každém rohu. Také tomu tak je v raw food restauraci Seeds of Life, kde je restaurace propojena se studiem jógy. Před mou návštěvou Ubudu mi bylo doporučeno, zajít na lasagne do restaurace Seeds of Life, prý je tam dělají nejlépe. Fajn! To zní jako něco, co musím vyzkoušet. Jít do restaurace jsem měla stejně v plánu, ovšem myšlenka na božské lasagne podpořila mou nedočkavost a také ulehčila výběr prvního jídla. Děkuji za radu a musím již nyní poznamenat, že lasagne byly fantastické!

Jak jsem již zmínila, restaurace je v centru Ubudu v malé rušné uličce, kde se nachází mnoho dalších restaurací. Může se stát, že restauraci snadno najdete i bez mapy, ale já ráda uvádím konkrétní adresu společně s mapou. Vycházím z vlastních zkušeností při hledání restaurací a také vám chci nalezení adresy, co možná nejvíce usnadnit. Restaurace Seeds of Life se nachází na adrese: #2 Jalan Gootama, Central Ubud.

Seeds of life
Nabízejí juicy, smoothies, snídaně, předkrmy, hlavní jídla a dezerty. Můžete si také zakoupit kefír z kokosové vody a kokosový jogurt, což jsou skvělé věci obsahující prospěšná probiotika. Můžete se zúčastnit workshopů, kurzů, zajít na hodinu Ashtanga jógy nebo Qi Gong lekce. Ano, to vše najdete na jednom místě. Restaurace a tonic bar je otevřen od března roku 2014. Jak můžete vidět sami podle výše zmiňovaných aktivit, považuji majitele Bena a majitelku Sayuri za energetické mladé lidi, kteří jsou pohánění vášní ke své práci.

Při první návštěvě jsem se nemusela dívat ani do jídelního lístku, protože jsem přesně věděla, co si objednám. No přece nejlepší lasagne v celém Ubudu nebo na celém Bali? K mému překvapení jsem zjistila, že si můžu vybrat ze dvou druhů lasagní. Protože bylo zrovna pondělí, v nabídce byly italské lasagne. Každý den je v nabídce jiné hlavní jídlo dne. Např. v úterý můžete ochutnat středovýchodní jídlo, ve středu zase korejskou kuchyni, ve čtvrtek indickou, v pátek japonskou, v sobotu mexickou a v neděli se můžete dorazit americkým burgerem, který jsme s Danielem strašně chtěli ochutnat, ale bohužel nám nedělní návštěva Ubudu nikdy nevyšla. Takže doporučuji si naplánovat návštěvu dle nabídky jídla v jednotlivé dny. Samozřejmě je zde i stále menu, kde najdete dalších několik hlavních jídel, které si můžete dát bez ohledu jaký je den.

Co jsem vyzkoušela

1. Předkrm – Bruschetta
Jako předkrm jsme vyzkoušeli Bruchettu o kterou jsme se s Danielem podělili. Tři malé ovšem vysoké plátky česnekového chleba s pomazánkou dle naší volby – španělská: fermentovaný sýr, špenát, rajče, olivová tapenáda. Druhá volba pomazánky byla italská. Ta se skládala z rajčat, bazalky, olivového oleje a česneku. Porce byla maličká. Opravdu vhodná jako předkrm. Pokud by si někdo objednal toto jídlo v domnění, že je to hlavní chod a očekával by, že se nají do sytosti, přinesené jídlo by bylo zklamáním. My jsme očekávali předkrmovou porci a byli jsme spokojeni. Chleba měl konzistenci připomínající pufovaný chléb s lehkou kokosovou chutí, více než česnekovou. Fermentovaný sýr byl lahodný a krémový jako máslo. Zeleninka byla chutně zkombinovaná.

Seeds of lifeSeeds of life
2. Teplé mexické lasagne
Bylo pondělí a v nabídce dne byly italské lasagne. Raw italské lasagne jsem již ochutnala v několika restauracích a také jsem je párkrát připravovala sama doma. Tudíž mě více lákaly mexické lasagne, které jsou ve stálém jídelníčku a které jsem ještě nevyzkoušela. Ingredience vypadaly velice lákavě. První vrstva byla udělaná z řepového paté, poté vrstva kukuřičné tortilly, následovala mangová salsa, kysaný kešu krém, plátky avokáda a kešu sýr. Jídlo bylo servírované teplé (ale stále syrové, ohřívané na méně než 42 °C) a s přílohovým salátem! Sedmé nebe! Umíte si představit kombinaci chutí kořeněné červené řepy, pikantní kukuřičné tortilly, slaďoučké mangové salsy, kysané kešu smetany a krémového avokáda se kešu sýrem v jednom soustu? Nepopsatelně dobré! Porce dostatečně velká a sytá za příznivou cenu. Ano, Seed of Life dělá nejlepší lasagne!

Seeds of life
3. Vege wrap
Vege wrap najdete v nabídce stálých jídel. Jedná se o cuketový wrap z lněného semínka, plněný čerstvým salátem, okurkou, červenou řepou, rajčetem, červenou paprikou a pomazánkou z uzené chilli papričky. K tomu byly servírované raw brambůrky z fialové sladké brambory a rajčatový dip. Abych byla upřímná na celém jídla mě nejvíce zajímaly raw brambůrky. Byla jsem ovšem zklamaná. Brambůrky byly hrubé a dost vysušené, bylo obtížné je rozkousat a chuť byla na můj vkus moc škrobová, což si myslím způsobila právě tloušťka brambůrků. Jedla už jsem lepší. Wrap byl ucházející. Tohle jídlo se neumístilo mezi mé nejlepší.

Seeds of life
4. Pizza
Myslím si, že pizza je u raw jedlíků docela oblíbená. Recepty na raw pizzu najdete téměř na všech stránkách fanoušků syrové stravy. Také já jí mám velice ráda. V Seed of Life si můžete objednat tři různé druhy. Já jsem vyzkoušela plátek pizzy s fermentovaným sýrem, olivovou tapenádou, sušenou cibulkou a špenátem. Základem pro přípravu pizzové krusty byla cuketa, naklíčené semínka a bylinky. Delikátní záležitost. Pizzu si můžete dát samostatnou nebo s přílohovým salátem. Co mohu doporučit, tak je vyzkoušet kombinaci všech třech druhů a vytvoříte si tak skvělý a sytý oběd nebo večeři.

Seeds of life
Můžu říct, že z hlavních jídel u mě jednoznačně vyhrávají lasagne a pizza. Myslím si, že je americký burger, který je dle jídelního lístku každou neděli, by také patřil k mým favoritům. Bohužel, jsem ho nestihla vyzkoušet. Třeba budete mít příležitost vy, a pokud ano, dejte mi vědět!

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea