42: PRAHA: RANNÍ SNÍDANĚ V MyRaw café : MÍCHANÁ VAJÍČKA SAMOZŘEJMĚ BEZ VAJÍČEK

Datum návštěvy: 2. 3. 2015
Adresa: Dlouhá 39, Praha, Česká republika
Internetové stránky: https://www.facebook.com/myrawcafe
Mé doporučení: Míchaná vajíčka

Datum, kdy jsem novou pražskou raw restauraci navštívila, se mi velice dobře pamatuje a to z jednoho prostého důvodu. Do Prahy jsme s Daniel jeli hlavně proto, že jsme se přihlásili do skupiny Lovci vs Sběrači, což je facebooková skupina, kterou dala dohromady slečna píšící svou diplomovou práci a potřebovala získat krevní testy od lovců alias paleo strávníků, sběračů tzv. vitariánů a všejedlíků. Byla to skvělá příležitost, jak si ověřit, zda máme všeho dostatek po roce na raw food stravování. Zároveň poskytnout podklady a podpořit diplomovou práci, která se jeví jako velice zajímavá a doufám, že budu mít příležitost si tuto práci přečíst.

Na výsledky testů jsme se vyloženě těšili. Byli jsme si jisti, že testy dopadnou dobře, protože jsme se cítili celý rok výborně a nic nám nescházelo. Nad čím jsme ovšem přemýšleli, byla hojně diskutovaná B12. Co budeme dělat, pokud budou hodnoty nízké? Začneme suplementovat nebo začneme jíst maso? Po pravdě, ani do jedné z těchto variant se mi nechtělo! Výsledky ovšem dopadly nad očekávání dobře. Se svými výsledky jsem spokojená a mám jistotu, že jím všeho dostatek. Na zveřejnění našich výsledků krevních testů po roce na syrové stravě se můžeš těšit v jednom z našich dalších článků.

Po odběrech krve, které se odebírají na lačno, jsme byli hladoví, takže jsme se rozhodli zajít na pořádnou raw snídaní. Zvolili jsme si raw kavárnu MyRaw Café, která je v Praze otevřena od září roku 2014 a majitelkou je paní Miroslava Malaníková se svým manželem Milošem Malaníkem. Kavárnu jsme si zvolili díky příznivé otevírací době, která je od 9:00 do 22:00 hodiny v pracovních dnech. Kavárnu najdete na ulici Dlouhá 39 v pasáži Gourmet.

Anglická snídaně

Již při pohledu zvenčí na prosklenou kavárnu jsem byla uchvácená. Moderní, vzdušný a přitom jednoduchý styl podniku vytvářel pohodovou atmosféru, kde jsem se cítila skoro jako doma. Do kavárny jsme vstoupili pár minut po otevírací době a již bylo všechno krásně připraveno k provozu. Usměvavá obsluha nás vesele vítala a lahodně vypadající dortíky se pyšně vystavovaly v prosklených vitrínách.

Pokud nejste zrovna 100 % raw jedlíci a na svou ranní kávičku nedáte dopustit, nemusíte zoufat, protože zde si můžete dát kvalitní kávu, která může být připravena několika alternativními způsoby, ale vždy tak, že prošla varem. Kávu si můžete ochutit oříškovým mlékem, které už je zase pro změnu tepelně neupravované a je čistě rostlinného původu. V nápojovém lístku také najdete sekci čajů a alkoholických nápojů, kde jsou převážně vína. Preferujete pouze raw nápoje? Můžete si vybrat mezi nápoji jako je například čerstvá ovocná šťáva, smoothie, zelený ječmen nebo čerstvá kokosová voda.

V případě, že navštívíte kavárnu ráno, jako Daniel a já, je možné si zvolit sladkou či slanou snídaní. Pokud máte spíše sladký jazýček, můžete se rozhodnout mezi pohankovou kaší s granolou z ořechů a ovocem, která může být doplněna ořechovým mlékem, palačinkami nebo si dát rovnou pořádný kousek jedno z lahodně vypadajících dortů! Jelikož moje domácí ranní snídaně je sladkého charakteru (zelené smoothie plné ovoce, zeleniny a lněného semínka) vybírala jsem si ze slaných variant raw anglické snídaně a míchaných vajíček, ale bez vajíček. Mezi 11. a 15. hodinou ve všední dny si můžete vybrat oběd z poledního menu, za který zaplatí 165 Kč i s polévkou. K dispozici je také stálý jídelní lístek, kde najdete pizzu, torillu, quiche nebo třeba krémovou polévku.

Anglická snídaně
Raw míchaná vajíčka
Nebojte se! Žádna syrová vajíčka tady nehledejte! V této raw verzi jsou vajíčka nahrazena rozmačkaným avokádem. Je to výtečné a syté jídlo! Avokádo je smíchané s nakrájenou cibulkou, červenou paprikou, sušenými rajčaty a černými olivami, dochucené rozemletými para ořechy a česnekem, podávané s malým kouskem raw chleba, který kdybych jedla se zavřenýma očima tak nepoznám rozdíl mezi klasickým kváskovým a raw, většinou oříškovým chlebem. Recept na míchaná vajíčka pouze odhaduji a již jsem si raw míchaná vajíčka připravovala doma. Je to skvělý nápad a inspirace, která rozšířila můj jídelníček!

Anglická snídaně
Raw anglická snídaně
Tahle dokonalá ranní snídaně měla od všeho něco. Obsahovala také již zmiňovaná míchaná vajíčka v menší porci, raw chleba, směs zeleninových chipsů z červené řepy, cukety, sladké brambory a kapusty. Sušený a marinovaný lilek představoval “anglickou slaninu”. Oříškovo-semínkové válečky hnědo-červené barvy zase chutnaly jako čabajka. Tomuhle říkám pestrá snídaně plná rozmanitých chutí. Nemyslíte?

Další pochoutky, které jsou vhodné třeba i ke snídani je několik druhů tapas nebo fermentované oříškovo-semínkové sýry, které by měli vyzkoušet všichni milovnicí sýrů.

Není toho vůbec málo, co si můžete v MyRaw Café vybrat. Jedna návštěva rozhodně nestačí. My jsme se drželi zásady, že netřeba se přejídat, protože určitě přijdeme příště.

Velice si také cením toho, že kavárna používá bio suroviny, jak jen to je možné. Což si myslím byl měl být základ pro všechny raw restaurace. Přece jen jdu do raw restaurace s tím, že veškeré suroviny si zachovávají hodnotu svých enzymů a vitamínů díky nízké teplotě zpracování. Proto musí suroviny být také v nejlepší kvalitě! Protože je v mém vlastním zájmu, abych přijímala dostatek vitamínů a ne pesticidů! Nejenže bio suroviny obsahují prokazatelně více vitaminů a minerálů, ale také jejich chuť a barva je výrazně lepší. O to je chutnější a zdravější připravené jídlo!

Ceny se mohou v průběhu měnit. Taktéž obsah jídelního lístku. Na těchto stránkách nedochází k aktualizaci od data poslední návštěvy. Před svou návštěvou si prosím zkontrolujte informace na internetových stránkách restaurace zde.

Comments

Komentáře

About Author

Rawoman - Andrea